Jak odchudzic siedmiolatka
Widzisz archiwalną wersję wątku "Jak odchudzic siedmiolatka" z forum forum.czasdzieci.pl/
Anka018
moje siedmioletnie dziecko waży 39 kg. Próbowałam go odchudzać, zmniejszyć ilość jedzenia nie udało się. Problem powstał rok temu, dziecko często chorowało angina zatoki, kiedy zostały wycięte migdały i wyzdrowiał nabył niesamowitego apetytu. Poza tym rodzina ze stroy męża ma problemy z nadwagą.
Bardzo proszę o pomoc.
J.Marszalkowska
Otyłość u dzieci
Otyłość prosta jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń u dzieci. Istnieją trzy główne czynniki powodujące ją. Należą do nich: czynniki genetyczne, środowiskowe oraz najbardziej powszechny (nie tylko u dzieci) zbyt duża ilość dostarczanej energii z pożywieniem. Na nasze geny nie mamy wpływu, jednak czynniki środowiskowe (do których zaliczamy: nieprawidłowe odżywianie się matki w czasie ciąży, przekarmianie dziecka od najmłodszych lat, nieregularnie spożywane posiłki oraz częste podjadanie) jak również ilość i jakość spożywanego pokarmu możemy modyfikować i w zależności od potrzeby operować nimi.

Leczenie otyłości u dzieci jest niezwykle trudne, gdyż stosowanie w tak młodym wieku niskokalorycznych diet, a tym bardziej leków czy ziół odchudzających jest bardzo niebezpieczne i może prowadzić do poważnych zaburzeń rozwojowych. W przypadku walki z otyłością u dzieci konieczna jest wizyta u specjalisty i konsultacja z interdyscyplinarnym zespołem w skład którego wchodzi dietetyk, lekarz oraz czasem także psycholog. Dlatego właśnie, podane przeze mnie wskazówki proszę traktować jako bardzo ogólne wytyczne.

1. Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne powinno wynosić tyle ile u zdrowego dziecka w danym wieku (bez nadwagi). Proces zmniejszania kaloryczności diety (do fizjologicznej normy) powinien przebiegać stopniowo, tak by dziecko nie wyczuwało drastycznych zmian w jakości i ilości spożywanych posiłków. Pomimo, że kaloryczność posiłków będzie się stopniowo zmniejszała konieczne jest, aby dostarczały one wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin oraz minerałów.

2. Należy zwiększyć udział warzyw i niskokalorycznych owoców, pieczywo białe i półsłodkie zastąpić pieczywem razowym oraz grubymi kaszami - są to naturalne źródła błonnika, który szybko powoduje uczucie sytości (co znacznie obniża łaknienie).

3. Od najmłodszych lat trzeba systematycznie wypracowywać u dziecka prawidłowe postawy żywieniowe: spożywanie regularnie 4-5 wartościowych posiłków dziennie i nie podjadanie pomiędzy nimi (zwłaszcza słodyczy, słodkich, gazowanych napojów oraz dań typu fast food).

4. Bardzo istotną i często praktykowaną metodą wychowawczą jest stosowanie pokarmu jako nagrody! Należy się tego wystrzegać i nie przyzwyczajać dziecka do tego typu praktyk.

5. i ostatnim, równie ważnym elementem w procesie chudnięcia jest zwiększenie aktywności fizycznej dziecka – spacery, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Należy starać się odwracać uwagę dziecka poprzez zachęcanie go do różnego rodzaju zajęć poza szkolnych (rysowanie, czytanie, taniec, lepienie ceramiki i in.) przez co więcej czasu i uwagi zacznie ono poświęcać swoim nowym zainteresowaniem aniżeli posiłkom.

Przy przestrzeganiu tych zaleceń redukcja masy ciała będzie następowała łagodnie, ale systematycznie. Jednak przypominam, iż tego typu pacjenci muszą być objęci szczególną opieką, dlatego przed zastosowaniem jakiejkolwiek większej modyfikacji diety konieczna jest konsultacja ze specjalistą.

Justyna Marszałkowska
dietetyk medyczny
ola
ja mam pytanie moja 7-letnia córka waży 43kg i mierzy135 co mam robić aby schudła.
marta
moja 12 córka waży 75 kg i mierzy 163m.nie uprawa sportu od dzisiaj cwiczy 1godz dziennie.mafałdy i rozstepy. ona mie chce isc do dietetyka co mam robić aby schudla.?
mamatomka0
Witam, czytam i tak sie zastanawiam. Byłam z moim 12-latkiem u dietetyka. Syn ma jakies 160 cm i teraz ok. 57 kg. Jest to bardzo trudne, dieta jest naprawde cięzka, żadnych smażonych na tłuszczu rzeczy, zero słodkiego, bardzo mało owaców i zero podjadania, jemy tylko do 18.00 potem nic juz, chyba ze herbata zielona albo owocowa. trzeba isc do dietetyka bo samemu niestety nie damy rady. A poza tym dietetyk przynajmniej nasz w przykładowych zbilansownych dniach umieszcza to co lubimy ale tez tegoczego nie lubimy (surówki i świeże surowe warzywa) a my z tomkiem tylko warzywa na ciepło. nio iwszystko niweczą jakies rodzinne imprezki, świeta, urodziny wyjazdy. Ale głowa do góry będzie dobrze pozdrawiamy.
ciamber
Rowniez odchudzalam swojego syna ! Byl wtedy w wieku chyba 10-12 lat!Bardzo chorowal , mial astme wiec co za tym idzie ogromne ilosci lekow wziewnych w tym sterydy! Po kolejnym pobycie w szpitalu na wypisie stalo: nadwaga! wiec wzielismy sie do dziela!
1. pani Marszalkowska pisze dobrze ale niestety sa to informacje , ktore wszyscy znaja ale nie wiedza jak stosowac!
2. Ja z mezem jedlismy to samo co nasz syn ( w kuchni miesko sie smazy - zapach sie rozchodzi a dziecko na talerzu ma gotowane , bez przypraw Tak nie wolno!!!)
3.Dziecko powoli odzwyczajalo sie od slodyczy
4. Owoce jadlo! ale tylko niektore i i w pewnych godzinach
5. Plywanie - rower ( rewelacja)
6. ZADNYCH CHRUPEK !!!
7. Mozna naprawde przyrzadzic wspaniale posilki bez zbytecznego tluszczu
dzis syn ma 17 lat jest szczuply wysportowany i zdrowy!
Serdecznie pozdrawiam!
mama
moja 11-letnia curka wazy 52kg wzrost150 uprawia sport je owoce i wazywa z trzema posilkami dzienie i nic
elfinka
Parę lat temu moją córkę z nadwagą wysłałam do sanatorium. W domu za zadne skarby nie dało jej się odchudzić. Lata walki.. i nic.. Skierowanie otrzymała od pediatry, turnus był bezpłatny, trwał 3 tygodnie - dziecko schudło 6 kg. Polecam zatem Ciechocinek :))))
Betsi
elfinka a udało się potem utrzy,ać wagę? Bo to trochę dużo 6 kg w 3 tyg dla dziecka.. Wiem że dzieci się tam więcej ruszają i w ogóle, ale dietetycy generalnie mówią że dziecko powinno chudnąć max. 0,7- do 1kg tygodniowo.
[tekst] Szukam piosenka_ "Za siedmioma morzami"
Dieta siedmiolatka
[sprzedam] piec gitarowy 25W
  • podstrona 195
  • beB3chatF3w szkoB3y
  • nowoztne igrzyska olimpijskie
  • instlaki
  • komF3rka nokia 6103
  • Zbieranina wiadomości z for dyskusyjnych :: Indeks