Rodzaje
Widzisz archiwalną wersję wątku "Rodzaje" z forum forum.muzyka.pl/
Yeety
Jakie znacie rodzaje rocka ?
Czy moglibyście podać mi do każdego rodzaju jakąś piosenke dla przykładu ?

Dzięki
Tonberry
Gatunków, podgatunków, podpodgatunków... są ich już dziesiątki, może setki, i mają to do siebie że każdy je interpretuje inaczej, więc próbując się w nich połapać, nabawisz się bolesnej dezorientacji. Jeżeli cię to bawi, są w necie rózne strony poświęcone "szufladkowaniu" i etykietowaniu zespołów ale imo szkoda zdrowia. Pozdrawiam.
S-D
bardzo kontrowersyjny temat, bedzie tutaj sporo dysput, no ale masz dla przykladu:

rock and roll - wczesni Rolling Stones, Chuck Berry, Elvis Presley, Little Richard, Jerry Lee Lewis, Buddy Holly, Bo Diddley.
dmt
heheh, jest jeszcze coś takiego jak psychedelic rock:p i tutaj niektórzy zaliczają np. pink floyd
eveliina
Nie warto się bawić w porządnickiego słuchacza, który wszystko ma pod kontrolą i obudzony o północy potrafi przypisać każdej piosence odpowiedni gatunek. Przyklejanie etykietek jest małoobiektywne i nieprzydatne, bo najważniejsza jest muzyka
Tonberry
Ackringel
jak podzielić rocka?!
przepraszam bardzo, ale tak elemantarną rzecz, jak posiadanie wiedzy, iż jest tego OD GROMA i że wprost nie da się tego podzielić w miarę satysfakcjonujący sposób, trzeba wiedzieć.
ja sam bym nie podjął się takiej rzeczy.
są przecież zespoły, które podpinają się pod wiele nurtów, stylów, rodzai, gatunków, podgatunków etc.
szkoda na to czasu, na taką segregację. jeśli chcesz poznać style w ROCKU, jako w OGÓLE, polecam lekturę 'Encyklopedii Rocka' pana Weissa. rzecz kończy się na 91r. toteż na pewno brakuje grunge'u i paru nowszych. ja przeczytałem całość, ale i tak uważam, że nie wiem wszystkiego, a skłaniam się ku opinii, że wcale nie znam historii.
S-D
style w rocku i nie tylko - po raz kolejny polecam www.allmusic.com
jak to zobaczylem to oniemialem...
Yeety
A taki classic i hard rock ?? Czym się różnią. Solówkami , innym brzmieniem ??
S-D
ciezko stwierdzic, ale moim zdaniem zespoly classic rockowe to takie, ktore daly poczatek hard rockowi, heavy metalowi i teraz nazywa sie je klasycznymi.
Ackringel
czyli dokładnie?
classic rock to po prostu nurt, styl ( co chcecie ) ukuty przez krytyków, który nigdy nie istniał, a zalicza się do nich te zespoły, które grały rzetelnego rocka, bez żadnych udogodnień. tylko gitarowe zagrywki, sekcja i gardło. nie da się tego okreslić inaczej niż tylko rock. bo nie słyszałem by istniał nurt classicrockowy, chyba, że powstanie takowy, gdy jakimś młodzieżowcom przypomni się taki Free i zaczną grać w ten sam sposób.
a hard rock? skąd powstał? a nie będzie to chyba oryginalne, jak powiem, że od bluesa, bo od niego Led Zep i Sabbathy zaczynali, może jakaś domieszka klasycznej muzyki (ach, te wymyślne konstrukcje solówek)... i na pewno rock'n'roll, bo standardy na koncertach hardrockowcy grali...

czym to się wszystko różni?
i tu też nie będę oryginalny, jak powiem, że tego nie powinno się wiedzieć, tylko powinno się to odczuwać poprzez obcowanie z daną muzyki. nie wierć śruby, tylko słuchaj
[Mahavishnu Orchestra] Dawn
[tytuł] piosenka z rfm maxx
[tekst] Kurt Nilsen - Rise to the occasion
  • podstrona 558
  • crp ciB1za
  • teatr telewizji zabawa na podworku
  • dzienniki urzedowe wojewodztwa pomorskiego
  • rs4 560km
  • Zbieranina wiadomości z for dyskusyjnych :: Indeks